Płytki podłogowe- sposoby na remont

Wiele osób wie, że w czasie remontu najbardziej czaso i pieniędzochłonne są płytki. Jest jednak wiele sposobów, żeby zaoszczędzić, a posiadać bardzo ładne płytki w swoim mieszkaniu. Wprowadzając zmiany, od wyrzucenia przestarzałej podłogi w kuchni i linoleum, można uzyskać naprawdę ciekawy efekt, niewielkim kosztem. Istnieje wiele naprawdę fajnych i naprawdę przystępnych cenowo pomysłów na podłogi na stronach internetowych!

Wiele inspiracji można znaleźć np. na stronie podłoga jest zazwyczaj ostatnią rzeczą, którą wybiera się podczas renowacji i często jest bardzo mało przemyślana. To proste, neutralne rozwiązanie, ale niezależnie od tego, czy chcesz trzymać się naturalnych, ziemistych kolorów, czy odważniejsi z żywymi odcieniami i wzorami, teraz dostępne są setki opcji.

Płytki drewnonpodobne- niczym drewno

Używanie płytek drewnopodobnych to stosunkowo tani sposób na nadanie zupełnie nowego wyglądu w pomieszczeniu, w którym nie zawsze można pozwolić sobie na parkiet. Niezależnie od tego, czy wybierasz te w kolorze białym, czy kolorowe, jest to niedrogi projekt. Co więcej, można wykorzystać płytki drewnopodobne do stworzenia ciekawych wzorów, takich jak np. na szablonowych podłogach drewnianych. Bielone drewno twarde jest teraz bardzo modne. Jeśli Twoje podłogi drewniane czy płytki są w dobrym stanie, ale chcesz tylko rozjaśnić kolor, możesz pokusić się o ich wybielenie.

Trudno jest odróżnić najnowszą drewnianą podłogę laminowaną od podłogi prawdziwej i jest ona o wiele tańsza. Ponieważ nie wchłania wody, jest to również bardziej praktyczna alternatywa, szczególnie w łazienkach i kuchniach. Możesz uzyskać niemal każdy rodzaj efektu drewna jako laminat od ciemnego wenge do jasnego dębu, a nawet malowanego drewna. Co więcej, najnowsza technologia cyfrowa umożliwiła stworzenie płytek porcelanowych, które wyglądają dokładnie jak drewniane deski podłogowe. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie dla sypialni, łazienek, kuchni i korytarzy wejściowych. Aby płytki były ciepłe w dotyku, zaleca się połączenie ich z ogrzewaniem podłogowym.

  Budownictwo jako piedestał człowieka

Płytki łazienkowe z pomysłem

Tradycyjna porcelanowa podłoga z płytek często kojarzy się z łazienkami, ale jest również bardzo skuteczna i praktyczna w kuchniach i korytarzach. Połącz ją z ogrzewaniem podłogowym i zawsze będzie się czuć pięknie i ciepło również pod stopami. Jeśli budżet jest napięty wybierz większe płytki podłogowe, ponieważ wymagają one mniej cięcia i mniej spoinowania, a więc są na ogół tańsze i łatwiejsze do zainstalowania. Innym sposobem jest stworzenie za pomocą płytek iluzji posiadania podłogi betonowej, która jest idealna dla tych, którzy chcą stworzyć modny klimat przemysłowy w każdym pomieszczeniu w swoim domu.

Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku ogrzewania podłogowego i można ją zamówić w różnych kolorach i wykończeniach. Nic nie mówi o luksusie jak marmurowa podłoga. Jeśli rzeczywisty marmur jest zbyt drogi, najnowsze płytki podłogowe z efektem marmuru są trudne do odróżnienia od prawdziwego i o wiele tańsze.