Neonatolog dziecięcy w Poznaniu

Neonatolog dziecięcy zajmuje się dziećmi od czasu ich narodzin do 6 miesiąca życia. W Neomedica przyjmuje wiele specjalistów, w tym neonatolog. Aby poznać pełna ofertę oraz umówić dziecko na wizytę, sprawdź stronę internetową gabinetów Neomedica. Odpowiedni neonatolog dziecięcy pozwoli rozwiać wątpliwości oraz wykryć ewentualne nieprawidłowości w rozwoju maluszka.

Badanie USG przezciemiączkowe głowy

Jednym z badań, które lekarz może wykonać maluszkowi, jest badanie USG przezciemiączkowe. Dzięki niemu lekarz może ocenić rozwój układu nerwowego oraz mózgu. Może je wykonywać do czasu zrośnięcia się ciemiączka. Badanie to należy do badań nieinwazyjnych, do którego mama z dzieciątkiem nie musi się przygotowywać. Warto jednak zadbać, by maluch był wyspany i spokojny, wtedy badanie przeprowadza się szybciej i spokojniej, i mama i dziecko jest mniej zestresowane.

Echo serca dziecka

Kolejnym badaniem, które wykonywane jest w gabinetach Neomedica jest między innymi USG doppler serca dziecka (echo serca). Podobnie jak badanie przezciemiączkowe głowy, należy no do badań bezinwazyjnych. To badanie ultrasonograficzne pozwala na sprawdzenie ruchomego obrazu serca dziecka w akcji. Można w ten sposób zobaczyć przepływy krwi, działanie zastawek, czy też wykryć ewentualne wady serca. Dzięki temu możliwe jest wprowadzenie leczenia jeszcze na wczesnym etapie, co pozwoli na osiągnięcie lepszych efektów.

  Piękne płytki gresowe w stylowym domu